یکشنبه 13 اسفند 1402

۶۷۱ نیاز فناورانه به دست متخصصان بومی رفع شد

  • 1402/11/18 - 12:45
  • - تعداد بازدید: 125
  • - تعداد بازدیدکننده: 125
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZaWd
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۶۷۱ نیاز فناورانه به دست متخصصان بومی رفع شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: ۶۷۱ نیاز فناورانه صنعت با کمک متخصصان بومی در قالب دانش‌بنیان‌ها رفع و ۳۱۶ نیاز از ابتدای فروردین تا پایان آذر۱۴۰۲ شناسایی‌ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان به نقل از ایرنا، فرشاد مقیمی در حاشیه سفر محسن منصوری معاون رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: از طریق ۲۰ فن بازارهای منطقه‌ای ۲ هزار و ۱۸۸ نیاز فناورانه شناسایی و ۵۷۰ نیاز فناورانه رفع شد.

وی ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در ۲ محور نرم افزار (حمایت از صنایع کوچک) و سخت افزاری، بسترهای لازم را برای توسعه صنعتی و بهبود فضای کسب وکار در کشور فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: بیش از ۵۹ هزار واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی دولتی و غیر دولتی و مناطق ویژه با اشتغال یک میلیون و ۴۰۰ نفری مشغول به فعالیت هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ۵۲ هزار واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی دولتی، پنج هزار و ۲۰۰ واحد در شهرک ‌های غیر دولتی و نیز ۲ هزار و ۸۳۴ واحد در مناطق ویژه مستقر هستند.

وی اضافه کرد: حمایت و صیانت از صنایع کوچک (سهم ۹۶ درصدی بنگاه‌های کوچک و متوسط از کل صنایع) و ارتقاء تکنولوژی و فناوری صنایع مستقر شهرک‌ها، نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی جز ماموریت های اصلی سازمان است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به فعالیت‌ها در راستای توانمدسازی نیروی انسانی شاغل توسط این سازمان گفت: بیش از ۵۳ هزار دوره آموزشی مهارت افزایی به صورت حضوری و الکترونیکی برای شاغلان مستقر در واحدهای صنعتی در رسته‌های مدیران خطوط و کارگران برگزار شد.

ساخت پل شهرک صنعتی سمنان به ۱۳۸۵ بازمی‌گردد که مدتی کوتاه پس از آغاز عملیات عمرانی این طرح تعطیل شد. به برکت سفر آیت‌الله رئیسی در سیزدهم آبان ۱۴۰۰ به استان سمنان و تخصیص اعتبار برای تکمیل، این طرح جزو مصوبه‌های سفر شد و سرانجام با تخصیص اعتبارات از این محل و همت مسوولان ارشد استان سمنان، این پل پس از ۱۷ سال در سفر محسن منصوری معاون رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، استاندار سمنان و دیگر مسوولان استانی به بهره‌برداری رسید.

  • گروه خبری : گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اطلاع رسانی
  • کد خبر : 24577
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب